Виступ Леоніда Кравчука на заході ГО "Відкрита Україна"

Виступ Леоніда Кравчука на заході ГО "Відкрита Україна"

17.12.2018
1307

Categories:
Our Events
Judicial Region (Oblast):
Court:
Judge:
Type of Case:
Subject Matter:
Parties:
Date: 12/06/2018
Results:
Опис:

Круглий стіл: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України"

Round Table ‘Russian Aggression: Challenges to the World Order and Solutions for Ukraine’

Кравчук Леонід Макарович

[Президент України 1991 — 1994]

Leonid Kravchuk

[President of Ukraine 1991 — 1994]

«Шановні учасники круглого столу! Я хочу спробувати якось прихилити нашу розмову до конкретних справ наших українських – війни, агресії, і хочу подякувати в даному разі пану Шишкіну, адже він дав глибокий аналіз конституційно-правового характеру, до речі як і тим висновком, який його організація Інститут права і суспільства зробили аналіз Мінських угод, виважений, аналітичний, спокійний, без звинувачень, а з посиланням на документи.

Хочу сказати, що було б добре, аби організація, яка робить сьогодні Круглий стіл, Відкрита Україна, також зробила б спробу проаналізувати плюси і мінуси діяльності нашої влади української всієї за 27 років незалежності. Я глибоко переконаний, що сама влада цього не зробить, я не виділяю нікого, ні з мінусами, ні з плюсами від влади, але знаю, що кожна влада, яка приходить, має настільки високі амбіції, що все останнє вона забуває.

Аби сьогоднішній нашій владі доручити написати новітню історію України, я думаю, що все почалося б з 2014 року, до цього були якійсь кроки, але, мовляв, вони були не успішні. І Біловезької угоди не було, і нічого іншого не було, що змінило життя не тільки України, а й всього світу. Тому треба, щоб це зробила громадська якась організація або група фахівців, а такі є. Що для цього потрібно? На мій погляд, сміливість і рішучість тих, хто буде робити цей аналіз – людей, які здатні сказати «ні», коли треба сказати «ні», а не говорити «так», коли треба сказати «ні». Є професіонали, є висококласні аналітики, але треба ж щоб сміливість прийшла до нас, «дух, що тіло рве до бою», тому що те, що я спостерігаю сьогодні, на жаль, на великий жаль, є спробою говорити успіхи там, де їх не існує. Віктор Андрійович дав глибокий аналіз економічного стану, я не буду торкатись цього, єдине, що прикро сказати, це те що ми не зробили серйозних кроків вперед і Україна сьогодні – найбідніша країна Європи, це також реальний факт. Найбільш корумпована, це також реальний факт. І поки ми не будемо називати речі своїми іменами, так як вони є, ми ніколи не зможемо зробити правильні кроки вперед. Ми будемо відштовхуватися від надуманих, ейфорійних справ. Це перша позиція.

Друга – щодо підтримки України Заходом. Нема вже потреби доказувати, що Росія здійснює проти України агресію – війну, що Росія вже 150 років воює, у неї утворилась еліта війни і вона не знає іншого способу впливу, крім сили та війни. Навіть така термінологія «принуждение к миру», дуже цікаво. Тому це добра позиція, ми її вже опанували, і наша влада зуміла донести до Заходу цю нашу позицію і Захід солідарний в цілому з Україною, я не буду говорити про деталі.

Але не треба перебільшувати можливості Заходу, тобто позиції і бажання Заходу. Захід має свої національні інтереси, свої стратегічні цілі, і Україна не є для нього головним суб’єктом глобальних проблем у світі. Ну скажімо, найбільш яскраво вислови позицію національно-політичну Президент США Трамп, він сказав, що національні інтереси США є для них головними, Президент Франції назвав себе націоналістом і сказав, що вони будуть захищати свої національні інтереси. На Заході є формула: підтримка Заходом України сьогодні є оптимальною. Що це означає? За нас Захід, НАТО, не будуть захищати Україну, нам можуть допомагати. Ми повинні своїм людям говорити правду, щоб у них не створювалося ілюзій, що хтось прийде і нас візьме під захист. Ми не є членом НАТО і згідно зі Статутом, НАТО не буде безпосередньо захищати Україну, як і США. Ми маємо це робити самі, українці.

Що для цього потрібно? Ну принаймні, два фактори обов’язково – зміцнення оборони і я тут повинен сказати, що держава зробила значні у цьому напрямку кроки, такого війська, як є сьогодні в Україні, за часи незалежності у нас ще не було; друге – об’єднання народу, що матиме готовність піти і використати всі можливості і сили, і сильна щоб була економіка і все інше. Тут, на жаль, успіхи не тільки нульові, ай навіть – протилежні. Наголошую, такого політичного протистояння всередині країни за історію незалежності України не існувало. Хто винний? Можна шукати, але це нічого не дасть. Ну скажіть будь ласка, хіба може існувати спроба або бажання у ВРУ об’єднатись опозицією і коаліцією, коли опозиція не має жодного комітету у ВРУ. Такого в історії українського парламентаризму ще не існувало.

Подивіться на телебачення, на шоу, які відбуваються, де часто коаліція і опозиція водять півнячі бої, навіть не собачі. Зустрічаються не просто опоненти, а вороги. Головна тема влади: «А що ти робив до 2017 року, і чому ти не робив, коли був при владі, а потім перейшов в опозицію і почав говорити те саме, тільки навпаки?» Це культура нашої еліти, наших політичних дійових осіб в державному будівництві, нижче вже опускатися складно. Тому я закликаю і буду закликати всі питання, які виникають, вирішувати через дискусії, нинішня влада відмовляється від прямої дискусії з народом, за круглими столами. Це робиться через передачі конкретних положень для конкретних журналістів, деякі телеканали здатні, як хімічні лабораторії, перетворювати успіхи на недоліки, а недоліки у величезні досягнення. Це факти. Все менше і менше людей, яких запрошують до реальних оцінок на телебаченні, скажіть будь ласка, яке має відношення ВРУ до припинення, або скажімо заборони, телеканалу? Ну яке вона має відношення? Ніякого. Але з неї починалося все це і так і закінчилося, поки що нічого не видно.

Є один-єдиний шлях, повторюю, в демократичній країні – боротися з опозицією диспутами і дискусією. Єдність розуму і віри, наголошую. Інакше це будуть просто декларації, і будуть мати верх ті, які мають або свої канали, або використовують адміністративний ресурс. Я не знаю іншого шляху крім розуму і віри, як добитися, щоб всі опоненти, а 2019 рік буде роком виборів і Президента, і ВРУ, мали рівні умови для оприлюднення аналізу своєї позиції і своїх програм. Я думаю, о цього разу такого ніколи не буде. Тому що телеканали мають своїх господарів, а ці господарі – свою команду, своїх супроводжуючих, і на теле-дебати будуть ходити кандидати у президенти зі своєю командою, часто серед цієї команди  відверті брехуни. А брехуни тому, що мабуть стимульована брехня, я не хочу ні на кого, нічого говорити. Тому я хотів би попросити і на таких зустрічах, і на інших, підніматися до рівня високої культури і рівності всіх і вся. Якщо будемо купувати і продавати голоси, позиції, оцінки, висновки, то все менше і менше авторитету у нас буде на Заході.

Я маю можливість зустрічатися з багатьма людьми західної демократії. Так, слава Богу, нас підтримують щодо агресії Росії, в т.ч. у стані Азовського моря, конфлікт. Об’єднують якось Захід, підтримку України. Але повірте, дуже багато людей, які сумніваються у нашій здатності піднятись до висоти справжньої демократії, свободи і рівності. Все більше і більше. Якщо ми не будемо добиватись, щоб на будь-яких рівнях, на будь-яких умовах ми, українці, наша українська нація, народ, виступав як високогуманний, і  ми це можемо і повинні робити, інакше агресія Росії, Кремля, буде використовувати все, для того, щоб перед світом показувати Україну в іншому ракурсі. А ми будемо битися між собою, півнячі бої. Нам треба виходити на рівень високої політичної культури, високого гуманізму, справедливості, сміливості і рішучості. Дякую за увагу!»

______________________________________________

Проект «Відкритий Суд» функціонує на основі громадської організації "Відкрита Україна" та за генеральної підтримки юридичної компанії Lions Litigate. Проект об`єднує юристів та експертів з судової реформи, які здійснюють відео фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах, оприлюднюють відео судових засідань на каналі YouTube "Відкритий Суд" і веб - сайті Проекту, надають фахову юридичну допомогу. На реалізацію мети Проекту засновано Комітет Етики Правосуддя. Запрошуємо ознайомитися з метою Проекту "Відкритий Суд" за посиланням. Всі права належать ГО “Відкрита Україна”. Відео та інші матеріали не можуть бути використані без згоди ГО “Відкрита Україна”.

_____________________________________________________________________

NGO Open Ukraine has been set up in 2015 with the objective of ensuring openness, publicity, accountability of government authorities. Particularly, NGO focuses its activities on promotion of accountability and transparency of the judiciary, strengthening the rule of law, involvement of the community and legal professionals in the process of reforming the judiciary in Ukraine.

Starting from 2015 NGO has launched unique and unprecedented for the world countries initiative called Open Court Project (OCP), whose hallmark is video recording of court trials, uploading videos to webpage open-court.org and YouTube to be watched by millions of people.

Project focuses on promotion of high standards of justice and fostering respect for the judiciary using instruments of transparency and implementing the concept of crucial role of outstanding business reputation of a judge, prosecutor, and advocate.

The short - term goal of OCP is creation of an effective system of safeguards against corruption and injustice in courts, which strengthens legislative guaranties on fair and impartial trial. Online video archive of court trials and video dossier of legal professional’s activities (judge, prosecutor, advocate) shall be at the core of this system.

The long - term goal of OCP is establishment of credible judiciary system in Ukraine.

In achieving this ultimate goal, OCP focuses on the following objectives:

 • OBJECTIVE 1. Accountability and transparency of the judiciary to citizens are increased.

 • OBJECTIVE 2. Corruption risks in courts are minimised.

 • OBJECTIVE 3. High standards of justice are well-established and observed by judges, prosecutors, advocates and parties to a case.

 • OBJECTIVE 4. Maintaining the integrity and outstanding business reputation has become the primordial and essential issue for legal professionals and community.

 • OBJECTIVE 5. Leadership capacity of members of legal profession is strengthened.

 • OBJECTIVE 6. The application of the principle of supremacy of the law by courts has become systematic and systemic.

 • OBJECTIVE 7. The use of precedent and legal doctrine in judgements are enhanced.

 • OBJECTIVE 8. The independence of the judiciary is strengthened and supported by society.Round Table ‘Russian Aggression: Challenges to the World Order and Solutions for Ukraine’

Кравчук Леонід Макарович

[Президент України 1991 — 1994]

Leonid Kravchuk

[President of Ukraine 1991 — 1994]

«Шановні учасники круглого столу! Я хочу спробувати якось прихилити нашу розмову до конкретних справ наших українських – війни, агресії, і хочу подякувати в даному разі пану Шишкіну, адже він дав глибокий аналіз конституційно-правового характеру, до речі як і тим висновком, який його організація Інститут права і суспільства зробили аналіз Мінських угод, виважений, аналітичний, спокійний, без звинувачень, а з посиланням на документи.

Хочу сказати, що було б добре, аби організація, яка робить сьогодні Круглий стіл, Відкрита Україна, також зробила б спробу проаналізувати плюси і мінуси діяльності нашої влади української всієї за 27 років незалежності. Я глибоко переконаний, що сама влада цього не зробить, я не виділяю нікого, ні з мінусами, ні з плюсами від влади, але знаю, що кожна влада, яка приходить, має настільки високі амбіції, що все останнє вона забуває.

Аби сьогоднішній нашій владі доручити написати новітню історію України, я думаю, що все почалося б з 2014 року, до цього були якійсь кроки, але, мовляв, вони були не успішні. І Біловезької угоди не було, і нічого іншого не було, що змінило життя не тільки України, а й всього світу. Тому треба, щоб це зробила громадська якась організація або група фахівців, а такі є. Що для цього потрібно? На мій погляд, сміливість і рішучість тих, хто буде робити цей аналіз – людей, які здатні сказати «ні», коли треба сказати «ні», а не говорити «так», коли треба сказати «ні». Є професіонали, є висококласні аналітики, але треба ж щоб сміливість прийшла до нас, «дух, що тіло рве до бою», тому що те, що я спостерігаю сьогодні, на жаль, на великий жаль, є спробою говорити успіхи там, де їх не існує. Віктор Андрійович дав глибокий аналіз економічного стану, я не буду торкатись цього, єдине, що прикро сказати, це те що ми не зробили серйозних кроків вперед і Україна сьогодні – найбідніша країна Європи, це також реальний факт. Найбільш корумпована, це також реальний факт. І поки ми не будемо називати речі своїми іменами, так як вони є, ми ніколи не зможемо зробити правильні кроки вперед. Ми будемо відштовхуватися від надуманих, ейфорійних справ. Це перша позиція.

Друга – щодо підтримки України Заходом. Нема вже потреби доказувати, що Росія здійснює проти України агресію – війну, що Росія вже 150 років воює, у неї утворилась еліта війни і вона не знає іншого способу впливу, крім сили та війни. Навіть така термінологія «принуждение к миру», дуже цікаво. Тому це добра позиція, ми її вже опанували, і наша влада зуміла донести до Заходу цю нашу позицію і Захід солідарний в цілому з Україною, я не буду говорити про деталі.

Але не треба перебільшувати можливості Заходу, тобто позиції і бажання Заходу. Захід має свої національні інтереси, свої стратегічні цілі, і Україна не є для нього головним суб’єктом глобальних проблем у світі. Ну скажімо, найбільш яскраво вислови позицію національно-політичну Президент США Трамп, він сказав, що національні інтереси США є для них головними, Президент Франції назвав себе націоналістом і сказав, що вони будуть захищати свої національні інтереси. На Заході є формула: підтримка Заходом України сьогодні є оптимальною. Що це означає? За нас Захід, НАТО, не будуть захищати Україну, нам можуть допомагати. Ми повинні своїм людям говорити правду, щоб у них не створювалося ілюзій, що хтось прийде і нас візьме під захист. Ми не є членом НАТО і згідно зі Статутом, НАТО не буде безпосередньо захищати Україну, як і США. Ми маємо це робити самі, українці.

Що для цього потрібно? Ну принаймні, два фактори обов’язково – зміцнення оборони і я тут повинен сказати, що держава зробила значні у цьому напрямку кроки, такого війська, як є сьогодні в Україні, за часи незалежності у нас ще не було; друге – об’єднання народу, що матиме готовність піти і використати всі можливості і сили, і сильна щоб була економіка і все інше. Тут, на жаль, успіхи не тільки нульові, ай навіть – протилежні. Наголошую, такого політичного протистояння всередині країни за історію незалежності України не існувало. Хто винний? Можна шукати, але це нічого не дасть. Ну скажіть будь ласка, хіба може існувати спроба або бажання у ВРУ об’єднатись опозицією і коаліцією, коли опозиція не має жодного комітету у ВРУ. Такого в історії українського парламентаризму ще не існувало.

Подивіться на телебачення, на шоу, які відбуваються, де часто коаліція і опозиція водять півнячі бої, навіть не собачі. Зустрічаються не просто опоненти, а вороги. Головна тема влади: «А що ти робив до 2017 року, і чому ти не робив, коли був при владі, а потім перейшов в опозицію і почав говорити те саме, тільки навпаки?» Це культура нашої еліти, наших політичних дійових осіб в державному будівництві, нижче вже опускатися складно. Тому я закликаю і буду закликати всі питання, які виникають, вирішувати через дискусії, нинішня влада відмовляється від прямої дискусії з народом, за круглими столами. Це робиться через передачі конкретних положень для конкретних журналістів, деякі телеканали здатні, як хімічні лабораторії, перетворювати успіхи на недоліки, а недоліки у величезні досягнення. Це факти. Все менше і менше людей, яких запрошують до реальних оцінок на телебаченні, скажіть будь ласка, яке має відношення ВРУ до припинення, або скажімо заборони, телеканалу? Ну яке вона має відношення? Ніякого. Але з неї починалося все це і так і закінчилося, поки що нічого не видно.

Є один-єдиний шлях, повторюю, в демократичній країні – боротися з опозицією диспутами і дискусією. Єдність розуму і віри, наголошую. Інакше це будуть просто декларації, і будуть мати верх ті, які мають або свої канали, або використовують адміністративний ресурс. Я не знаю іншого шляху крім розуму і віри, як добитися, щоб всі опоненти, а 2019 рік буде роком виборів і Президента, і ВРУ, мали рівні умови для оприлюднення аналізу своєї позиції і своїх програм. Я думаю, о цього разу такого ніколи не буде. Тому що телеканали мають своїх господарів, а ці господарі – свою команду, своїх супроводжуючих, і на теле-дебати будуть ходити кандидати у президенти зі своєю командою, часто серед цієї команди  відверті брехуни. А брехуни тому, що мабуть стимульована брехня, я не хочу ні на кого, нічого говорити. Тому я хотів би попросити і на таких зустрічах, і на інших, підніматися до рівня високої культури і рівності всіх і вся. Якщо будемо купувати і продавати голоси, позиції, оцінки, висновки, то все менше і менше авторитету у нас буде на Заході.

Я маю можливість зустрічатися з багатьма людьми західної демократії. Так, слава Богу, нас підтримують щодо агресії Росії, в т.ч. у стані Азовського моря, конфлікт. Об’єднують якось Захід, підтримку України. Але повірте, дуже багато людей, які сумніваються у нашій здатності піднятись до висоти справжньої демократії, свободи і рівності. Все більше і більше. Якщо ми не будемо добиватись, щоб на будь-яких рівнях, на будь-яких умовах ми, українці, наша українська нація, народ, виступав як високогуманний, і  ми це можемо і повинні робити, інакше агресія Росії, Кремля, буде використовувати все, для того, щоб перед світом показувати Україну в іншому ракурсі. А ми будемо битися між собою, півнячі бої. Нам треба виходити на рівень високої політичної культури, високого гуманізму, справедливості, сміливості і рішучості. Дякую за увагу!»

______________________________________________

Проект «Відкритий Суд» функціонує на основі громадської організації "Відкрита Україна" та за генеральної підтримки юридичної компанії Lions Litigate. Проект об`єднує юристів та експертів з судової реформи, які здійснюють відео фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах, оприлюднюють відео судових засідань на каналі YouTube "Відкритий Суд" і веб - сайті Проекту, надають фахову юридичну допомогу. На реалізацію мети Проекту засновано Комітет Етики Правосуддя. Запрошуємо ознайомитися з метою Проекту "Відкритий Суд" за посиланням. Всі права належать ГО “Відкрита Україна”. Відео та інші матеріали не можуть бути використані без згоди ГО “Відкрита Україна”.

_____________________________________________________________________

NGO Open Ukraine has been set up in 2015 with the objective of ensuring openness, publicity, accountability of government authorities. Particularly, NGO focuses its activities on promotion of accountability and transparency of the judiciary, strengthening the rule of law, involvement of the community and legal professionals in the process of reforming the judiciary in Ukraine.

Starting from 2015 NGO has launched unique and unprecedented for the world countries initiative called Open Court Project (OCP), whose hallmark is video recording of court trials, uploading videos to webpage open-court.org and YouTube to be watched by millions of people.

Project focuses on promotion of high standards of justice and fostering respect for the judiciary using instruments of transparency and implementing the concept of crucial role of outstanding business reputation of a judge, prosecutor, and advocate.

The short - term goal of OCP is creation of an effective system of safeguards against corruption and injustice in courts, which strengthens legislative guaranties on fair and impartial trial. Online video archive of court trials and video dossier of legal professional’s activities (judge, prosecutor, advocate) shall be at the core of this system.

The long - term goal of OCP is establishment of credible judiciary system in Ukraine.

In achieving this ultimate goal, OCP focuses on the following objectives:

 • OBJECTIVE 1. Accountability and transparency of the judiciary to citizens are increased.

 • OBJECTIVE 2. Corruption risks in courts are minimised.

 • OBJECTIVE 3. High standards of justice are well-established and observed by judges, prosecutors, advocates and parties to a case.

 • OBJECTIVE 4. Maintaining the integrity and outstanding business reputation has become the primordial and essential issue for legal professionals and community.

 • OBJECTIVE 5. Leadership capacity of members of legal profession is strengthened.

 • OBJECTIVE 6. The application of the principle of supremacy of the law by courts has become systematic and systemic.

 • OBJECTIVE 7. The use of precedent and legal doctrine in judgements are enhanced.

 • OBJECTIVE 8. The independence of the judiciary is strengthened and supported by society.

" data-url="http://en.open-court.org/video/521/17478/">
Comments (0)
Увійдіть, щоб залишити коментар. Login