Виступ Миколи Голомші на заході ГО "Відкрита Україна"

Виступ Миколи Голомші на заході ГО "Відкрита Україна"

13.12.2018
1049

Categories:
Our Events
Judicial Region (Oblast):
Court:
Judge:
Type of Case:
Subject Matter:
Parties:
Date: 12/06/2018
Results:
Опис:

Круглий стіл: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України"

Round Table ‘Russian Aggression: Challenges to the World Order and Solutions for Ukraine’

Голомша Микола Ярославович
[Перший заступник Генерального прокурора України [2014], заслужений юрист України]

Mykola Holomsha 
[Deputy Prosecutor General of Ukraine [2014], Honoured Lawyer of Ukraine]

«Аналізуючи виклики, які поставила перед світовим співтовариством агресія Росії проти України, ми маємо говорити не тільки про безпосередньо збройно-силовий аспект проблеми, а й про проблему гібридного тероризму, який продукує Російська Федерація з метою завоювання певних домінант у процесі зміни світового порядку. У цьому процесі Україна використовується агресором у якості полігону для випробування терористичних тактик і постійного шантажу світових лідерів. Насправді у реальну зброю нищення вдалося перетворити все, починаючи від спорту до інституту міжнародної дипломатії. Але я виділив би серед викликів міжнародному порядку такі, як криза міжнародної правової системи. Маю на увазі історію з дискредитації Будапештського меморандуму, який в теорії мав би захистити Україну від загрози її територіальній цілісності. Буквально вчора МЗС нарешті визнало дійсними гарантії безпеки нашої держави, підписані в Будапештському меморандумі. 27 листопада 2018 року МЗС України на підставі пункту 6 Меморандуму звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного підтримання зобов’язань негайного припинення агресії Росією проти України. Я і всі інші політики, які сидять тут, закликали владу припинити «ігри в Мінськ» та ініціювати процес застосування Будапештського меморандуму. До нас нарешті прислухались, але втрачено багато важливих років. Україна не докладала достатньо зусиль, щоб довести партнерам необхідність діяти в Будапештському форматі, не зажадала від країн-підписантів дій, спрямованих на приборкання та відповідальність Росії як країни-агресора. Вдала дискредитація Росією Меморандуму - це урок гібридної путінської агресії, який світу ще належить вивчити. Правова логіка підказує, що Будапештський формат залишається єдиним дієвим інструментом приборкання держави-терориста.

Сам Будапештський меморандум був частиною важливих міжнародних договорів, які діють і сьогодні. Таким чином, і сам Меморандум є чинним документом без терміну давності. Причому Україна повністю виконала свої зобов’язання, віддавши весь свій ядерний арсенал, покладаючись на обіцяні гарантії своєї безпеки. А критика щодо того, що Меморандум містить не гарантії, а запевнення, є лукавою грою термінами. Я наполягаю, що тлумачення таких документів має базуватись на змісті, а не на варіабельності термінології і трактуваннях.

Нині нарешті прийшло розуміння вимагати від держави-агресора і підписанта Меморандуму виконання своїх зобов’язань. Шлях знову буде нелегким, але ми маємо унікальний момент, коли в гібридній тактиці Росії виник розлом.Акт збройної агресії вже не спростувати, Росія порушила не тільки норми міжнародного права, закріплені в Статуті ООН, а й положення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Наявним є кричуще нехтування Росією нормами міжнародного морського права. Тому тепер треба не тільки зупинити країну-агресора, а й притягнути її до міжнародно-правової відповідальності.

Це не локальна проблема України, яка потерпає від агресії. Світу треба творити нову систему архітектури міжнародної безпеки, і це буде відповіддю і для самої України. Ця система повинна включати недопущення розповсюдження російського гібридного тероризму - інформаційного, дипломатичного, збройного, економічного, корупційного. Росія є розсадницею терористичних рухів та угруповань ще з часів набуття статусу правонаступниці СРСР. Усі її важелі розширились і вдосконалились із того часу. Нині навіть керівництво Інтерполу діє на чиємусь боці, бо зазнає деструктивного російського впливу. І стає зрозумілим, чому всі зусилля внести до розшуку Інтерполу Януковича та його банду стали марними. Або згадаймо Місію ООН в Україні, яку певний час очолював колишній співробітник ГРУ Росії. Уявіть, як глибоко імплантована у світові інституції російська агентура, який вплив вона має.

Отже, світ стоїть на роздоріжжі. І в цьому протистоянні роль України виявилась ключовою. Саме тому Україна звертається до країн-підписантів Будапештського меморандуму вжити дієвих заходів для приборкання Росії.

Дипломатичний контент вирішення конфлікту - це раз, мілітарний - це два, санкції, судовий порядок і кримінальне провадження - це три. Путіна і Росію треба притягнути до міжнародної відповідальності в Міжнародному кримінальному суді і ратифікувати Римський статут. Дякую!»

______________________________________________

Проект «Відкритий Суд» функціонує на основі громадської організації "Відкрита Україна" та за генеральної підтримки юридичної компанії Lions Litigate. Проект об`єднує юристів та експертів з судової реформи, які здійснюють відео фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах, оприлюднюють відео судових засідань на каналі YouTube "Відкритий Суд" і веб - сайті Проекту, надають фахову юридичну допомогу. На реалізацію мети Проекту засновано Комітет Етики Правосуддя. Запрошуємо ознайомитися з метою Проекту "Відкритий Суд" за посиланням. Всі права належать ГО “Відкрита Україна”. Відео та інші матеріали не можуть бути використані без згоди ГО “Відкрита Україна”.

_____________________________________________________________________

NGO Open Ukraine has been set up in 2015 with the objective of ensuring openness, publicity, accountability of government authorities. Particularly, NGO focuses its activities on promotion of accountability and transparency of the judiciary, strengthening the rule of law, involvement of the community and legal professionals in the process of reforming the judiciary in Ukraine.

Starting from 2015 NGO has launched unique and unprecedented for the world countries initiative called Open Court Project (OCP), whose hallmark is video recording of court trials, uploading videos to webpage open-court.org and YouTube to be watched by millions of people.

Project focuses on promotion of high standards of justice and fostering respect for the judiciary using instruments of transparency and implementing the concept of crucial role of outstanding business reputation of a judge, prosecutor, and advocate.

The short - term goal of OCP is creation of an effective system of safeguards against corruption and injustice in courts, which strengthens legislative guaranties on fair and impartial trial. Online video archive of court trials and video dossier of legal professional’s activities (judge, prosecutor, advocate) shall be at the core of this system.

The long - term goal of OCP is establishment of credible judiciary system in Ukraine.

In achieving this ultimate goal, OCP focuses on the following objectives:

 • OBJECTIVE 1. Accountability and transparency of the judiciary to citizens are increased.

 • OBJECTIVE 2. Corruption risks in courts are minimised.

 • OBJECTIVE 3. High standards of justice are well-established and observed by judges, prosecutors, advocates and parties to a case.

 • OBJECTIVE 4. Maintaining the integrity and outstanding business reputation has become the primordial and essential issue for legal professionals and community.

 • OBJECTIVE 5. Leadership capacity of members of legal profession is strengthened.

 • OBJECTIVE 6. The application of the principle of supremacy of the law by courts has become systematic and systemic.

 • OBJECTIVE 7. The use of precedent and legal doctrine in judgements are enhanced.

 • OBJECTIVE 8. The independence of the judiciary is strengthened and supported by society.
Круглий стіл: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України"

Round Table ‘Russian Aggression: Challenges to the World Order and Solutions for Ukraine’

Голомша Микола Ярославович
[Перший заступник Генерального прокурора України [2014], заслужений юрист України]

Mykola Holomsha 
[Deputy Prosecutor General of Ukraine [2014], Honoured Lawyer of Ukraine]

«Аналізуючи виклики, які поставила перед світовим співтовариством агресія Росії проти України, ми маємо говорити не тільки про безпосередньо збройно-силовий аспект проблеми, а й про проблему гібридного тероризму, який продукує Російська Федерація з метою завоювання певних домінант у процесі зміни світового порядку. У цьому процесі Україна використовується агресором у якості полігону для випробування терористичних тактик і постійного шантажу світових лідерів. Насправді у реальну зброю нищення вдалося перетворити все, починаючи від спорту до інституту міжнародної дипломатії. Але я виділив би серед викликів міжнародному порядку такі, як криза міжнародної правової системи. Маю на увазі історію з дискредитації Будапештського меморандуму, який в теорії мав би захистити Україну від загрози її територіальній цілісності. Буквально вчора МЗС нарешті визнало дійсними гарантії безпеки нашої держави, підписані в Будапештському меморандумі. 27 листопада 2018 року МЗС України на підставі пункту 6 Меморандуму звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного підтримання зобов’язань негайного припинення агресії Росією проти України. Я і всі інші політики, які сидять тут, закликали владу припинити «ігри в Мінськ» та ініціювати процес застосування Будапештського меморандуму. До нас нарешті прислухались, але втрачено багато важливих років. Україна не докладала достатньо зусиль, щоб довести партнерам необхідність діяти в Будапештському форматі, не зажадала від країн-підписантів дій, спрямованих на приборкання та відповідальність Росії як країни-агресора. Вдала дискредитація Росією Меморандуму - це урок гібридної путінської агресії, який світу ще належить вивчити. Правова логіка підказує, що Будапештський формат залишається єдиним дієвим інструментом приборкання держави-терориста.

Сам Будапештський меморандум був частиною важливих міжнародних договорів, які діють і сьогодні. Таким чином, і сам Меморандум є чинним документом без терміну давності. Причому Україна повністю виконала свої зобов’язання, віддавши весь свій ядерний арсенал, покладаючись на обіцяні гарантії своєї безпеки. А критика щодо того, що Меморандум містить не гарантії, а запевнення, є лукавою грою термінами. Я наполягаю, що тлумачення таких документів має базуватись на змісті, а не на варіабельності термінології і трактуваннях.

Нині нарешті прийшло розуміння вимагати від держави-агресора і підписанта Меморандуму виконання своїх зобов’язань. Шлях знову буде нелегким, але ми маємо унікальний момент, коли в гібридній тактиці Росії виник розлом.Акт збройної агресії вже не спростувати, Росія порушила не тільки норми міжнародного права, закріплені в Статуті ООН, а й положення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Наявним є кричуще нехтування Росією нормами міжнародного морського права. Тому тепер треба не тільки зупинити країну-агресора, а й притягнути її до міжнародно-правової відповідальності.

Це не локальна проблема України, яка потерпає від агресії. Світу треба творити нову систему архітектури міжнародної безпеки, і це буде відповіддю і для самої України. Ця система повинна включати недопущення розповсюдження російського гібридного тероризму - інформаційного, дипломатичного, збройного, економічного, корупційного. Росія є розсадницею терористичних рухів та угруповань ще з часів набуття статусу правонаступниці СРСР. Усі її важелі розширились і вдосконалились із того часу. Нині навіть керівництво Інтерполу діє на чиємусь боці, бо зазнає деструктивного російського впливу. І стає зрозумілим, чому всі зусилля внести до розшуку Інтерполу Януковича та його банду стали марними. Або згадаймо Місію ООН в Україні, яку певний час очолював колишній співробітник ГРУ Росії. Уявіть, як глибоко імплантована у світові інституції російська агентура, який вплив вона має.

Отже, світ стоїть на роздоріжжі. І в цьому протистоянні роль України виявилась ключовою. Саме тому Україна звертається до країн-підписантів Будапештського меморандуму вжити дієвих заходів для приборкання Росії.

Дипломатичний контент вирішення конфлікту - це раз, мілітарний - це два, санкції, судовий порядок і кримінальне провадження - це три. Путіна і Росію треба притягнути до міжнародної відповідальності в Міжнародному кримінальному суді і ратифікувати Римський статут. Дякую!»

______________________________________________

Проект «Відкритий Суд» функціонує на основі громадської організації "Відкрита Україна" та за генеральної підтримки юридичної компанії Lions Litigate. Проект об`єднує юристів та експертів з судової реформи, які здійснюють відео фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах, оприлюднюють відео судових засідань на каналі YouTube "Відкритий Суд" і веб - сайті Проекту, надають фахову юридичну допомогу. На реалізацію мети Проекту засновано Комітет Етики Правосуддя. Запрошуємо ознайомитися з метою Проекту "Відкритий Суд" за посиланням. Всі права належать ГО “Відкрита Україна”. Відео та інші матеріали не можуть бути використані без згоди ГО “Відкрита Україна”.

_____________________________________________________________________

NGO Open Ukraine has been set up in 2015 with the objective of ensuring openness, publicity, accountability of government authorities. Particularly, NGO focuses its activities on promotion of accountability and transparency of the judiciary, strengthening the rule of law, involvement of the community and legal professionals in the process of reforming the judiciary in Ukraine.

Starting from 2015 NGO has launched unique and unprecedented for the world countries initiative called Open Court Project (OCP), whose hallmark is video recording of court trials, uploading videos to webpage open-court.org and YouTube to be watched by millions of people.

Project focuses on promotion of high standards of justice and fostering respect for the judiciary using instruments of transparency and implementing the concept of crucial role of outstanding business reputation of a judge, prosecutor, and advocate.

The short - term goal of OCP is creation of an effective system of safeguards against corruption and injustice in courts, which strengthens legislative guaranties on fair and impartial trial. Online video archive of court trials and video dossier of legal professional’s activities (judge, prosecutor, advocate) shall be at the core of this system.

The long - term goal of OCP is establishment of credible judiciary system in Ukraine.

In achieving this ultimate goal, OCP focuses on the following objectives:

 • OBJECTIVE 1. Accountability and transparency of the judiciary to citizens are increased.

 • OBJECTIVE 2. Corruption risks in courts are minimised.

 • OBJECTIVE 3. High standards of justice are well-established and observed by judges, prosecutors, advocates and parties to a case.

 • OBJECTIVE 4. Maintaining the integrity and outstanding business reputation has become the primordial and essential issue for legal professionals and community.

 • OBJECTIVE 5. Leadership capacity of members of legal profession is strengthened.

 • OBJECTIVE 6. The application of the principle of supremacy of the law by courts has become systematic and systemic.

 • OBJECTIVE 7. The use of precedent and legal doctrine in judgements are enhanced.

 • OBJECTIVE 8. The independence of the judiciary is strengthened and supported by society." data-url="http://en.open-court.org/video/521/17474/">
Comments (0)
Увійдіть, щоб залишити коментар. Login