Виступ Андрія Сенченка на заході ГО "Відкрита Україна"

Виступ Андрія Сенченка на заході ГО "Відкрита Україна"

13.12.2018
552

Categories:
Our Events
Judicial Region (Oblast):
Court:
Judge:
Type of Case:
Subject Matter:
Parties:
Date: 12/06/2018
Results:
Опис:

Круглий стіл: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України"

Round Table ‘Russian Aggression: Challenges to the World Order and Solutions for Ukraine’

Сенченко Андрій Віленович
[Т.в.о. заступника глави Адміністрації Президента [2014], голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин трагічних подій, що призвели до загибелі та захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів, а також збройних сил України біля міста Іловайськ Донецької області]

Andriy Senchenko
[Former interim Deputy Head of Presidential Administration [2014], the Head of the Interim Investigatory Commission of Verkhovna Rada of Ukraine on investigation into the tragic events that led to the death and capture of soldiers of volunteer battalions and members of the Armed Forces of Ukraine, the National Guard of Ukraine near the city Ilovaysk of Donetsk Oblast]

«Я поділяю думку пана Президента Ющенка стосовно визначення того, що відбувається в нашій державі вже п’ять років і хочу нагадати, що саме судова влада України - єдина і перша, яка чітко визначила, що в нас відбувається. І це було в вересні 2015 року, коли Херсонський міжрайонний суд заявою вимушеної переселенки з Криму Анни Андрієвської ухвалив рішення, в якому чітко розставив акценти і встановив юридичний факт того, що ця громадянка вимушено переселилась внаслідок збройної агресії Російської Федерації відносно України і внаслідок збройної окупації Кримського півострова. Зараз є вже багато таких рішень - близько тисячі. І це вже визначений факт, що в країні це все встановлено. На жаль, не всі інші гілки нашої влади поділяли цю думку і тому в нас багато років відбувалось незрозуміла АТО. Нам треба дуже чітко визначитися, а як ми збираємось діяти для того, щоб повернути наші території і відновити повоцінне мирне життя. Завдання української армії сьогодні - стримувати агресора. Завдання української дипломатії - йти в наступ. Але щоб бути впевненими у відносній безпеці сьогодні, нам треба кожного дня укріплювати нашу армію і вступити до НАТО. Це не лозунг, це мета, на яку потрібно працювати щодня.

Що стосується Будапештського меморандуму, він не містить зобов’язань країн-гарантів воювати за нашу землю. І ми не вимагаємо цього. Країни-гаранти сьогодні в арсеналі своїх можливостей мають достатньо для того, щоб змусити агресора піти з нашої землі і повернути Крим і Донбас. У першу чергу це стосується економічного тиску. Але потрібна не багаторічна імітація цих зусиль, а достатній тиск на достатньому рівні, щоб у короткий термін ці питання були вирішені.

І ще одне: коли 20 років тому наша країна на прохання всього цивілізованого світу відмовилась від третього за потужністю ядерного арсеналу, за ці чверть століття не тільки країни-гаранти, а і всі країни НАТО заощадили мільярди доларів на своїх витратах, саме тому що Україна позбавилась ядерної зброї. І тому ми маємо моральне право формулювати перед гарантами і друге питання - суттєве посилення військово-технічної допомоги нашій країні і допомоги у відновленні повітряної оборони, військово-морських сил України і зміцнення наших можливостей протидіяти масштабному вторгненню на суходолі.

На окупованій території нашої країни мешкає приблизно 6 мільйонів наших громадян. Більшість цих людей відносно своєї держави ніяких злочинів не скоїла. Ці люди є заручниками агресора. Нам потрібен діалог з нашими громадянами, які сьогодні мешкають на окупованих територіях, потрібна чітка програма реінтеграції цих територій. Займатися цим потім, коли території будуть звільнені, - запізно, тому що деокупація і реінтеграція - це не послідовні етапи, а взаємопов’язані. Кожна нормальна людина в Україні за повернення Криму і Донбасу. Уявіть собі, що ми добилися і завтра повертається Крим і Донбас. Чи ми психологічно готові до цього? А що зараз у думках тих 6 мільйонів людей на окупованих територіях? Для них це теж дуже складно. Тому треба вже зараз написати правила, за якими ми збираємося об’єднувати країну і жити разом. Наша команда - громадське об’єднання «Сила права» - підготувала таку пропозицію для суспільства, і вона реалізована у двох проектах законів: закон «Про прощення» і закон «Про перехідний період». Закон «Про прощення» не звільняє будь-якого громадянина України, який скоїв злочин на користь держави-агресора, але він призводить до відповідності тяжкості покарання до скоєного злочину, тому що наш Кримінальний кодекс, який писався у мирні часи, не враховує специфіки цієї ситуації. Але це чіткі правила. Ми не кажемо, що все треба таким чином вносити в парламент, ми вважаємо, що спочатку такі проблеми треба широко обговорити в суспільстві. Тільки тоді в Україні буде стабільний мир, навіть розуміючи, що сусід у нас залишиться той самий.

Я вважаю, що така програма реінтеграції Криму і Донбасу якраз може бути новим завданням і новим змістом для Нормандсько-Мінського формату, тому що те, про що там розмовляли 4,5 роки, - це руйнація Української держави. Якщо їхню формулу стовідсотково реалізувати, то міжнародний збройний конфлікт переросте у громадянську війну в Україні. А це і є метою Путіна. Тому українці інтуїтивно не сприйняли цю формулу і ніхто не дозволить парламенту її реалізувати. Але ми дуже уважно ставимось до наших європейських партнерів, ми розуміємо, що вони доклали багато зусиль, щоб затримати агресора в його намаганні масштабного наступу восени 2014 року. Але на цьому і закінчився позитив Нормандсько-Мінських зусиль. Ми як країна, яка послідовно каже, що ми йдемо в Європу і в НАТО, готові покласти наш план реінтеграції для міжнародної експертизи. Якщо провести цю реінтеграцію неправильно, українці можуть поповнити той потік біженців, від якого потерпає Європа. І тому ми пропонуємо для міжнародного обговорення свій план реінтеграції як одну з найважливіших ініціатив. Дякую!»

______________________________________________

Проект «Відкритий Суд» функціонує на основі громадської організації "Відкрита Україна" та за генеральної підтримки юридичної компанії Lions Litigate. Проект об`єднує юристів та експертів з судової реформи, які здійснюють відео фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах, оприлюднюють відео судових засідань на каналі YouTube "Відкритий Суд" і веб - сайті Проекту, надають фахову юридичну допомогу. На реалізацію мети Проекту засновано Комітет Етики Правосуддя. Запрошуємо ознайомитися з метою Проекту "Відкритий Суд" за посиланням. Всі права належать ГО “Відкрита Україна”. Відео та інші матеріали не можуть бути використані без згоди ГО “Відкрита Україна”.

_____________________________________________________________________

NGO Open Ukraine has been set up in 2015 with the objective of ensuring openness, publicity, accountability of government authorities. Particularly, NGO focuses its activities on promotion of accountability and transparency of the judiciary, strengthening the rule of law, involvement of the community and legal professionals in the process of reforming the judiciary in Ukraine.

Starting from 2015 NGO has launched unique and unprecedented for the world countries initiative called Open Court Project (OCP), whose hallmark is video recording of court trials, uploading videos to webpage open-court.org and YouTube to be watched by millions of people.

Project focuses on promotion of high standards of justice and fostering respect for the judiciary using instruments of transparency and implementing the concept of crucial role of outstanding business reputation of a judge, prosecutor, and advocate.

The short - term goal of OCP is creation of an effective system of safeguards against corruption and injustice in courts, which strengthens legislative guaranties on fair and impartial trial. Online video archive of court trials and video dossier of legal professional’s activities (judge, prosecutor, advocate) shall be at the core of this system.

The long - term goal of OCP is establishment of credible judiciary system in Ukraine.

In achieving this ultimate goal, OCP focuses on the following objectives:

 • OBJECTIVE 1. Accountability and transparency of the judiciary to citizens are increased.

 • OBJECTIVE 2. Corruption risks in courts are minimised.

 • OBJECTIVE 3. High standards of justice are well-established and observed by judges, prosecutors, advocates and parties to a case.

 • OBJECTIVE 4. Maintaining the integrity and outstanding business reputation has become the primordial and essential issue for legal professionals and community.

 • OBJECTIVE 5. Leadership capacity of members of legal profession is strengthened.

 • OBJECTIVE 6. The application of the principle of supremacy of the law by courts has become systematic and systemic.

 • OBJECTIVE 7. The use of precedent and legal doctrine in judgements are enhanced.

 • OBJECTIVE 8. The independence of the judiciary is strengthened and supported by society.


Круглий стіл: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України"

Round Table ‘Russian Aggression: Challenges to the World Order and Solutions for Ukraine’

Сенченко Андрій Віленович
[Т.в.о. заступника глави Адміністрації Президента [2014], голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин трагічних подій, що призвели до загибелі та захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів, а також збройних сил України біля міста Іловайськ Донецької області]

Andriy Senchenko
[Former interim Deputy Head of Presidential Administration [2014], the Head of the Interim Investigatory Commission of Verkhovna Rada of Ukraine on investigation into the tragic events that led to the death and capture of soldiers of volunteer battalions and members of the Armed Forces of Ukraine, the National Guard of Ukraine near the city Ilovaysk of Donetsk Oblast]

«Я поділяю думку пана Президента Ющенка стосовно визначення того, що відбувається в нашій державі вже п’ять років і хочу нагадати, що саме судова влада України - єдина і перша, яка чітко визначила, що в нас відбувається. І це було в вересні 2015 року, коли Херсонський міжрайонний суд заявою вимушеної переселенки з Криму Анни Андрієвської ухвалив рішення, в якому чітко розставив акценти і встановив юридичний факт того, що ця громадянка вимушено переселилась внаслідок збройної агресії Російської Федерації відносно України і внаслідок збройної окупації Кримського півострова. Зараз є вже багато таких рішень - близько тисячі. І це вже визначений факт, що в країні це все встановлено. На жаль, не всі інші гілки нашої влади поділяли цю думку і тому в нас багато років відбувалось незрозуміла АТО. Нам треба дуже чітко визначитися, а як ми збираємось діяти для того, щоб повернути наші території і відновити повоцінне мирне життя. Завдання української армії сьогодні - стримувати агресора. Завдання української дипломатії - йти в наступ. Але щоб бути впевненими у відносній безпеці сьогодні, нам треба кожного дня укріплювати нашу армію і вступити до НАТО. Це не лозунг, це мета, на яку потрібно працювати щодня.

Що стосується Будапештського меморандуму, він не містить зобов’язань країн-гарантів воювати за нашу землю. І ми не вимагаємо цього. Країни-гаранти сьогодні в арсеналі своїх можливостей мають достатньо для того, щоб змусити агресора піти з нашої землі і повернути Крим і Донбас. У першу чергу це стосується економічного тиску. Але потрібна не багаторічна імітація цих зусиль, а достатній тиск на достатньому рівні, щоб у короткий термін ці питання були вирішені.

І ще одне: коли 20 років тому наша країна на прохання всього цивілізованого світу відмовилась від третього за потужністю ядерного арсеналу, за ці чверть століття не тільки країни-гаранти, а і всі країни НАТО заощадили мільярди доларів на своїх витратах, саме тому що Україна позбавилась ядерної зброї. І тому ми маємо моральне право формулювати перед гарантами і друге питання - суттєве посилення військово-технічної допомоги нашій країні і допомоги у відновленні повітряної оборони, військово-морських сил України і зміцнення наших можливостей протидіяти масштабному вторгненню на суходолі.

На окупованій території нашої країни мешкає приблизно 6 мільйонів наших громадян. Більшість цих людей відносно своєї держави ніяких злочинів не скоїла. Ці люди є заручниками агресора. Нам потрібен діалог з нашими громадянами, які сьогодні мешкають на окупованих територіях, потрібна чітка програма реінтеграції цих територій. Займатися цим потім, коли території будуть звільнені, - запізно, тому що деокупація і реінтеграція - це не послідовні етапи, а взаємопов’язані. Кожна нормальна людина в Україні за повернення Криму і Донбасу. Уявіть собі, що ми добилися і завтра повертається Крим і Донбас. Чи ми психологічно готові до цього? А що зараз у думках тих 6 мільйонів людей на окупованих територіях? Для них це теж дуже складно. Тому треба вже зараз написати правила, за якими ми збираємося об’єднувати країну і жити разом. Наша команда - громадське об’єднання «Сила права» - підготувала таку пропозицію для суспільства, і вона реалізована у двох проектах законів: закон «Про прощення» і закон «Про перехідний період». Закон «Про прощення» не звільняє будь-якого громадянина України, який скоїв злочин на користь держави-агресора, але він призводить до відповідності тяжкості покарання до скоєного злочину, тому що наш Кримінальний кодекс, який писався у мирні часи, не враховує специфіки цієї ситуації. Але це чіткі правила. Ми не кажемо, що все треба таким чином вносити в парламент, ми вважаємо, що спочатку такі проблеми треба широко обговорити в суспільстві. Тільки тоді в Україні буде стабільний мир, навіть розуміючи, що сусід у нас залишиться той самий.

Я вважаю, що така програма реінтеграції Криму і Донбасу якраз може бути новим завданням і новим змістом для Нормандсько-Мінського формату, тому що те, про що там розмовляли 4,5 роки, - це руйнація Української держави. Якщо їхню формулу стовідсотково реалізувати, то міжнародний збройний конфлікт переросте у громадянську війну в Україні. А це і є метою Путіна. Тому українці інтуїтивно не сприйняли цю формулу і ніхто не дозволить парламенту її реалізувати. Але ми дуже уважно ставимось до наших європейських партнерів, ми розуміємо, що вони доклали багато зусиль, щоб затримати агресора в його намаганні масштабного наступу восени 2014 року. Але на цьому і закінчився позитив Нормандсько-Мінських зусиль. Ми як країна, яка послідовно каже, що ми йдемо в Європу і в НАТО, готові покласти наш план реінтеграції для міжнародної експертизи. Якщо провести цю реінтеграцію неправильно, українці можуть поповнити той потік біженців, від якого потерпає Європа. І тому ми пропонуємо для міжнародного обговорення свій план реінтеграції як одну з найважливіших ініціатив. Дякую!»

______________________________________________

Проект «Відкритий Суд» функціонує на основі громадської організації "Відкрита Україна" та за генеральної підтримки юридичної компанії Lions Litigate. Проект об`єднує юристів та експертів з судової реформи, які здійснюють відео фіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах, оприлюднюють відео судових засідань на каналі YouTube "Відкритий Суд" і веб - сайті Проекту, надають фахову юридичну допомогу. На реалізацію мети Проекту засновано Комітет Етики Правосуддя. Запрошуємо ознайомитися з метою Проекту "Відкритий Суд" за посиланням. Всі права належать ГО “Відкрита Україна”. Відео та інші матеріали не можуть бути використані без згоди ГО “Відкрита Україна”.

_____________________________________________________________________

NGO Open Ukraine has been set up in 2015 with the objective of ensuring openness, publicity, accountability of government authorities. Particularly, NGO focuses its activities on promotion of accountability and transparency of the judiciary, strengthening the rule of law, involvement of the community and legal professionals in the process of reforming the judiciary in Ukraine.

Starting from 2015 NGO has launched unique and unprecedented for the world countries initiative called Open Court Project (OCP), whose hallmark is video recording of court trials, uploading videos to webpage open-court.org and YouTube to be watched by millions of people.

Project focuses on promotion of high standards of justice and fostering respect for the judiciary using instruments of transparency and implementing the concept of crucial role of outstanding business reputation of a judge, prosecutor, and advocate.

The short - term goal of OCP is creation of an effective system of safeguards against corruption and injustice in courts, which strengthens legislative guaranties on fair and impartial trial. Online video archive of court trials and video dossier of legal professional’s activities (judge, prosecutor, advocate) shall be at the core of this system.

The long - term goal of OCP is establishment of credible judiciary system in Ukraine.

In achieving this ultimate goal, OCP focuses on the following objectives:

 • OBJECTIVE 1. Accountability and transparency of the judiciary to citizens are increased.

 • OBJECTIVE 2. Corruption risks in courts are minimised.

 • OBJECTIVE 3. High standards of justice are well-established and observed by judges, prosecutors, advocates and parties to a case.

 • OBJECTIVE 4. Maintaining the integrity and outstanding business reputation has become the primordial and essential issue for legal professionals and community.

 • OBJECTIVE 5. Leadership capacity of members of legal profession is strengthened.

 • OBJECTIVE 6. The application of the principle of supremacy of the law by courts has become systematic and systemic.

 • OBJECTIVE 7. The use of precedent and legal doctrine in judgements are enhanced.

 • OBJECTIVE 8. The independence of the judiciary is strengthened and supported by society.

" data-url="http://en.open-court.org/video/521/17473/">
Comments (0)
Увійдіть, щоб залишити коментар. Login